TAYLAND 2019 STEINERT Co.

AES Group olarak Müşteri Görüşmeleri kapsamında Güneydoğu Asya’daki en önemli bayilerimizden Steinert Co. Ltd. firması ile pazarın durumu, ortak faaliyetlerimiz, beklentiler ve ürünlerimiz hakkında bir sohbet gerçekleştirdik. 

Firmanız ve faaliyetleriniz ile ilgili bize bilgi verebilir misiniz? 

Steinert Co. Ltd. şirketinin Güneydoğu Asya’daki izleri 20 yıl önce başladı. Merkez Ofis uzun soluklu başarı hikayesinin köklerini  başladığı ve kısa sürede tüm Güneydoğu Asya’ya yayıldığı yer olarak Bangkok’ta kuruldu. Bügün Steinert Vietnam, Endonezya ve Filipinlerde’de kendi alt bayilikleri ve diğer uzun dönem ortaklıkları ile Güneydoğu Asya’da faaliyetlerini sürdürüyor. Ahşap İşleme sektörü için her tür yapışkanın olduğu sarf malzemeler ile diğer sektörler için de hızlı şekilde tamamlanabilen yapışkanlar faaliyetlerini oluşturuyor. 

Müşterilerden gelen dönüşler ve talepler sonucunda Steinert bir sonraki adım olarak makine bölümünü hayata geçirdi. Steinert sadece rekabetçi ürünleri ile değil aynı zamanda tüm alanlardaki güvenilir servis faaliyetleri ile de biliniyor. Bangkok’taki showroom’un dışında yeni personel istihdamı ve pazardan gelen hızla artan talepler ile bunların eğitimi konusunda önemli yatırımlar gerçekleştirdi. Kısa sürede personel sayısı 100 civarına kadar artış gösterdi. 

AES ile bağlantınız nedir ve ne kadar süredir birlikte çalışıyorsunuz? 

AES CNC İşleme teknolojileri alanında stratejik ortağımız, başarılı işbirliğimiz 2017 yılı içerisinde artan önemli satış rakamları ile 3. Yılına giriyor. Şuanda AES ve Steinert mobilya sektöründe memnun müşterileri ile ana oyuncuların başında geliyor. 

AES’nin sizin için en güçlü yanı nedir? Ürün ve servislerimiz ile ilgili düşünceleriniz nelerdir? 

AES, Steinert’in farklı alanlarda Pazar faaliyetlerini destekliyor, bu durum açık şekilde ortak başarının anahtarı. Müşteri talepleri ile satış ve satış sonrası servis hizmetlerine reaksiyon süreleri AES’nin en güçlü yanlarından birisi. AES 2017 yılında Steinert’in Bangkok’ta düzenlediği ilk Steinert Teknoloji Günlerine makinelerini çalıştırmak için 2 personeli ile katılım gösterdi. 

Güçlü satış ve servis desteği geniş bir ürün çeşitliliği ile kombinasyon sağlanırsa önemli bir rol oynayabilir, bu alanda AES partnerleri ve müşterilerini dinlemenin ne kadar önemli olduğunun farkında. AES müşteri taleplerini izlemek ve bazı makine satışlarının ancak makinelerin yerel Pazar ile uyumlu hale gelmesi sonucunda mümkün olabileceği durumlarda daha ileri gitme konusunda tereddüt etmiyor. Yaklaşan VEGA 5X – CNC İşleme Merkezi promosyonu Steinert’in müşterileri için kesinlikle çok fazla merak uyandıracak. Güçlü gövde yapısıyla VEGA 5X sadece iyi bileşenlerden oluşması dışında aynı zamanda rekabetçi fiyatı ile öne çıkıyor. Steinert ve AES bu Eylül ayında VEGA 5X modelini IFMAC fuarında sergileyecek, aynı zamanda 17 Mayıs 2018 tarihinde 2. Steinert Teknoloji Günlerinde VEGA 4X ve SIRIUS 950M modellerinin de sunumunu gerçekleştirecek. 

AES’yi müşterilerinize tavsiye eder misiniz? 

Tabi Cabinet Vision gerçekten içerisinde bulundurduğu bilgiler anlamında, hareketliliği anlamında çok önemli bir program. Bu programın yaptığı doğru şeyleri doğru üretbilecek makinenin de AES olduğunu düşünüyorum. AES CNC ile alakalı olarak bu gerçekten Türkiyemizin bir değeridir, dışarıya bağımlılığı ciddi oranda azaltmıştır diye düşünüyorum ve ben tüm bu sektörde olan kullanıcılara özellikle bu makineyi ve sistemi şiddetle tavsiye ediyorum. Teşekkür ederim. 

 

ETKİNLİK TAKVİMİ
 • DUBAI WOOD SHOW DUBAI 12 - 14 MART 2019

  DUBAI WOOD SHOW AHŞAP İŞLEME MAKİNALARI FUARINDAYIZ

  HALL / STAND
 • ÇUKUROVA TUYAP ADANA 10 - 14 NİSAN 2019

  ADANA AHŞAP İŞLEME MAKİNELERİ VE YAN SANAYİ FUARI İÇİN TÜYAP FUAR MERKEZİ ADANA'DAYIZ

  HALL / STAND
 • LIGNA ALMANYA 27 - 31 MAYIS 2019

  DÜNYA'NIN EN BÜYÜK AHŞAP İŞLEME MAKİNALARI FUARI İÇİN HANNOVER/ ALMANYA'DAYIZ

  HALL 11 / STAND D44
 • AWFS LAS VEGAS / USA 17 - 20 TEMMUZ 2019

  AMERİKA BATI YAKASI AHŞAP İŞLEME MAKİNALARI FUARI İÇİN LAS VEGAS/ABD'DEYİZ

  HALL / STAND 9568
 • DREMA POZNAN POLONYA 11 - 14 EYLÜL 2019

  DREMA AHŞAP İŞLEME MAKİNALARI FUARI İÇİN POZNAN'DAYIZ

  HALL / STAND
 • BIFE SIM'19 ROMANYA 12 - 15 EYLÜL 2019

  DRE SIM AHŞAP İŞLEME MAKİNALARI FUARI İÇİN ROMANYA'DAYIZ

  HALL / STAND
 • WOODTECH İSTANBUL 12 - 14 EKİM 2019

  TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK AHŞAP İŞLEME MAKİNALARI FUARI İÇİN İSTANBUL'DAYIZ.

  HALL 314 / STAND