J&C O'MEARA 2018 CARL O'MEARA COMPANY OWNER

‘‘AES ile ilgili ilk izlenimimiz oldukça heyecan vericiydi. güçlü ve güvenilir makine için en üst seviye bileşenleri bir araya getiren bir firma gördük’’

Bize firmanız ve faaliyetleriniz ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

Firmamız 1990 yılında kurulmuştur. Uzun süredir aile firması olarak hem yeni ve hem de kullanılmış endüstriyel ağaç işleme makinalarını Birleşik Krallık genelinde tedarik ederek faaliyet göstermekteyiz. Firmanın temelleri ağaç işleme makinalarının servisi, bakımı ve kurulumu üzerinedir. 1990’larda kullanılmış makinaları satın alıp yenilemesiyle başladığımız bu işe, işin doğal gelişimi sürecinde milenyumda yeni makinaların acenteliğini üstlenerek devam ettirmeye devam ettik. 2006 yılında, işimizde yön değiştirerek ve mühendislik tecrübemizi de kullanarak, kalite yapısından ödün vermeden yaratıcı ve rekabetçi ürünler sunan şirketlerden kendi özel makina parkurumuzu tedarik etmeye karar verdik. Bugün şirket, birçok özel acenteliğe sahip ve satış mağazalarımızın oluşturduğu ulusal ağımız ve satış sonrası servis teknisyenlerimiz ile Birleşik Krallığın nadir tamamen bağımsız şirketlerinden biri haline gelmiştir.

AES ile ilişkiniz nedir ve ne kadar süredir birlikte çalışıyorsunuz?

AES ile ilk defa 2015 yılı Ligna fuarında karşılaştık. Kendilerini son derece bilgi sahibi ve samimi bulduk ki zaten kendilerini daha önce ziyaret ettiğimiz İstanbul’da düzenlenen Tüyap fuarlarından da biliyorduk. Sonraki 18 ay boyunca AES ürünlerine baktık ve Birleşik Krallık Müşterilerini baz alarak, AES’nin kendini takdim edişine göre, AES’nin bizim tam da çalışmak istediğimiz bir firma olduğuna karar verdik. Yine, kendileri ile 2016 yılında Tüyap fuarında bir araya geldik ve ilk siparişimizi verdik ki, bu da bizim kendilerini 2017 yılında ziyaretimiz ile sonuçlanmıştır. Bu ilk siparişten bu yana Birleşik Krallıkta birçok başarılı kurulum gerçekleştirdik.

AES’nin sizin için en Güçlü yanı nedir? Ürünlerimiz ve servisimiz ile ilgili düşünceleriniz nelerdir?

AES ile ilgili ilk izlenimimiz oldukça heyecan vericiydi. Yüksek mühendislik teknolojisi ile son derece kaliteli bileşenleri bir araya getiren makine parkuruna sahip bir şirket gördük. AES ile görüşmemizde ise onları son derece bilgi sahibi ve anlaşılır bulduk ki bu bizim için son derece önemlidir. Çünkü biz her zaman müşterilerimiz ile olduğu kadar tedarikçilerimiz ile de iyi ve sağlam ilişkiler kurmaktan yanayızdır.

ETKİNLİK TAKVİMİ
 • DUBAI WOOD SHOW DUBAI 12 - 14 MART 2019

  DUBAI WOOD SHOW AHŞAP İŞLEME MAKİNALARI FUARINDAYIZ

  HALL / STAND
 • ÇUKUROVA TUYAP ADANA 10 - 14 NİSAN 2019

  ADANA AHŞAP İŞLEME MAKİNELERİ VE YAN SANAYİ FUARI İÇİN TÜYAP FUAR MERKEZİ ADANA'DAYIZ

  HALL / STAND
 • LIGNA ALMANYA 27 - 31 MAYIS 2019

  DÜNYA'NIN EN BÜYÜK AHŞAP İŞLEME MAKİNALARI FUARI İÇİN HANNOVER/ ALMANYA'DAYIZ

  HALL 11 / STAND D44
 • AWFS LAS VEGAS / USA 17 - 20 TEMMUZ 2019

  AMERİKA BATI YAKASI AHŞAP İŞLEME MAKİNALARI FUARI İÇİN LAS VEGAS/ABD'DEYİZ

  HALL / STAND 9568
 • DREMA POZNAN POLONYA 11 - 14 EYLÜL 2019

  DREMA AHŞAP İŞLEME MAKİNALARI FUARI İÇİN POZNAN'DAYIZ

  HALL / STAND
 • WOODTECH İSTANBUL 12 - 14 EKİM 2019

  TÜRKİYENİN EN BÜYÜK AHŞAP İŞLEME MAKİNALARI FUARI İÇİN İSTANBULDAYIZ

  HALL 03 / STAND 312A