TÜYAP 2017

2017-10-19

AES Group olarak 14 – 18 Ekim 2017 tarihleri arasında Türkiye’nin en büyük mobilya ve ahşap işleme teknolojileri fuarı TUYAP Ağaç İşleme Makinesi Fuarı 2017’ye katıldık.

Türkiye’de ağaç işleme makineleri sektörüne yönelik en büyük fuar olan ve bu sene 31.’si gerçekleştirilen fuara Hall 3’de ve Hall11’de bulunan stantlarımız ile katılım gösterdik. 

AES Group olarak, 312A numaralı ana standımızda mevcut ürünlerimize ek olarak en yeni teknolojilerimizin tanıtımını gerçekleştirdik. Endüstri 4.0 ile ilgili başladığımız hazırlık çalışmaları ve yeni ürünlerimizi müşterilerimizin beğenisine sunduk. 

İlk olarak Nisan 2017’da Türkiye IZWOOD fuarında lansmanını yaptığımız ALPHA PS06 panel ebatlama modelimizi yeni tasarım olan alt modelleri ile tanıttık. Türkiye’de yerli üretim olarak Avrupalı üreticiler ile rekabet edebilecek panel ebatlama modellerini çıkararak CNC üretiminde yakaladığımız başarıyı panel ebatlama modelleri ile de sürdürmeyi hedefliyoruz. PS06 – 6 keser modelinin yanında PS05,  PS04 ve PS03 modelleri ve ek opsiyonlar ile tüm müşteri ihtiyaçlarını gözeten ürün portföyümüzü tamamladık.

Ana standımızda panel ebatlama modeli dışında bu yıl ilk defa sergilediğimiz ROBOTIX otomatik yükleme ve boşaltma sisteminin tanıtımını gerçekleştirdik. VEGA modelimiz ile entegre çalışan 6 eksen robot, otomatik yükleme ve boşaltma yapmaya imkân sağlayarak tam otomatik hat sistemlerinin de başlangıcını oluşturuyor. Firmamızın Endüstri 4.0 hazırlıkları kapsamında tanıtılan bu sistem ile fabrika otomasyonu çözümlerimizi müşterilerimizin beğenisine sunduk. 

Konsol tabla grubunda Türkiye’de ilk kez sergilediğimiz 5 eksen CNC İşleme Merkezi modelimiz VEGA 5X modeli ile de ziyaretçilerimizden olumlu geri dönüşler alarak fuar sırasında önemli satış adetlerine ulaştık. Alanında öncü olan firmamız Türkiye’de 5 eksen CNC Ahşap İşleme Merkezi üretimi ile yurtdışına bağımlılığı azaltma noktasında sektöre önemli bir katkı sağladı. 

Hall 11’de bulunan salonumuzda ise kapı üretimi için MATADOOR 1325, hem kapı hem de modüler mobilya üretimi için VEGA EVO 1332, delik ve freze uygulamaları için SIRIUS 950 ve 950M-ATC modellerimiz ile NOVA 2142 ve özel köpük kesim uygulamaları için C eksen ile kullanılan EXTREME 4X 2128 modellerimizi sergiledik. 

AES Group olarak sektörün ihtiyaç duyduğu ürünleri üreterek ulusal pazardaki lider konumumuzu sürdürmeyi hedefliyor ve ithal makineye bağımlılığı ortadan kaldırmak için faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Üretim alanındaki gelişmeleri yakından takip eden firmamız Endüstri 4.0 hazırlıkları ile ilgili çalışmalarına da hız kesmeden devam ediyor.