TÜYAP İSTANBUL 2016

2016-11-17

AES Group olarak 22 – 26 Ekim 2016 tarihleri arasında Türkiye’nin en büyük mobilya ve ahşap işleme teknolojileri fuarı Ağaç İşleme Makinesi Fuarı 2016’ya katıldık. 

Türkiye’de ağaç işleme makineleri sektörüne yönelik en büyük fuar olan ve bu sene 30.’su gerçekleştirilen fuara Hall 3’de ve Hall11’de bulunan standlarımız ile katılım gösterdik.  

AES Group olarak Hall 3’de bulunan 312A numaralı ana standımızda lansmanını yaptığımız ürünler içerisinde en yeni modelimizi LOTUS’u müşterilerimizin beğenisine sunduk. Lineer motor teknolojisi ile sektördeki en önemli yeniliklerden birisi olan LOTUS 150m/dk’ya ulaşabilen çalışma hızları ile geleneksel CNC frezelerin ulaşamadığı yüksek çalışma hızlarında çalışabilmektedir.

Line-R 2142 modelimizi bu sene ilk olarak lansmanını yaptığımız Label X otomatik etiketleme ve hizalama ünitesi opsiyonu ile birlikte sunduk. Bu modelimiz seri üretim yapan firmalara yönelik olarak tam otomatik çalışma mantığında tasarlanmıştır ve operatör ihtiyacını minimuma indirerek üretimde verimliliği maksimize etmektedir. Ana standımızda düz tabla grubu içerisindeki en gelişmiş modelimiz olan ve iç pazardaki amiral modelimiz Raptor modelini boşaltma & temizleme opsiyonu ile birlikte müşterilerimizin beğenisine sunduk. Ebatlama, modelleme ve 3D yüzey işleme gibi temel seviye uygulamalarınız için özel olarak tasarlanan, “güvenilir ve ekonomik” sloganıyla yüksek kaliteyi uygun maliyet ile sunan Nova modelimizi yeni tasarımı SUPER NOVA olarak Avrupa kalitesini uygun maliyetler ile tedarik etmek isteyen hem yerel pazardan hem de farklı ülkelerden gelen ziyaretçilerin beğenisine sunduk.

İlk olarak lansmanını TÜYAP 2015’te yaptığımız esnek delik uygulamalarında kullanılan CNC Delik Makinesi SIRIUS geçtiğimiz sene içerisinde beklentilerimizin üzerinde bir ilgi gördü. Hall 3’de bulunan standımızda SIRIUS’un otomatik takım değiştirme ünitesi ile sunulan yeni modeli SIRIUS 950M-ATC’nin tanıtımını ilk olarak bu fuarda gerçekleştirdik. Sadece delik uygulamaları için tasarlanan SIRIUS 950 ve manuel takım değiştirme opsiyonu ile freze uygulamalarında da kullanılabilen SIRIUS 950M modellerimizi de 11. Hall’de bulunan standımızda sergiledik.  

Vega Super modeli ile büyük bir çıkış yakaladığımız Vega modelimiz ile kapı uygulamalarına yönelik olarak sunulan ve menteşe, kilit, kol yeri açmak için kullanılan 5,5 kW Yan Freze motoru ile ilk olarak bu sene lansmanını yaptığımız ve farklı tip uygulamalarda kullanılabilen C Eksen opsiyonuna sahip VEGA 4X 1332 modellerimizi 3. Hall’de, kapının tüm uygulamalarını 2dk 30sn’de tamamlayabilen Matadoor modelimizi ise Hall 11’deki standımızda konsollu makine segmentinde ziyaretçilerimizin beğenilerine sunduk.

Yine düz tabla grubu içerisinde nesting uygulamalarına özel olarak üretilen ve özellikle Avrupa pazarında önemli satış rakamlarına ulaştığımız Extreme modelimizin dik delik grubu opsiyonu ile olan versiyonunu ve SUPER NOVA modellerimizi  Hall 11’de bulunan  standımızda ziyaretçilerimizin beğenisine sunuldu.

AES Group olarak son yıllarda yaptığımız yatırımlar ile ulusal pazardaki lider konumumuzu koruyup uluslararası pazardaki payımızı daha da arttırmayı hedefliyor ve bu hedef doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sektördeki trendleri belirleyen, sektörün lider firması olarak Türk makine sektörünün gelişimi için faaliyetlerimizi hız kesmeden sürdürüyoruz.